e-book

 

Początkowo popularne głównie w USA, ojczyźnie Amazona i czytników Kindle, w Polsce e-booki także zyskują coraz szersze grono wielbicieli. Rosnąca dostępność, duży wybór czytników e-booków oraz rosnąca liczba wydawnictw elektronicznych sprawiają, że czytelnicy coraz chętniej sięgają po tą nowoczesną formę książek. Przedstawiciele młodego pokolenia, którzy sprawnie poruszają się w świecie elektronicznych nowinek i nie wyobrażają sobie dnia, a nawet godziny, bez dostępu do Internetu, coraz częściej kojarzą literaturę nie z zapachem świeżej farby drukarskiej, ale właśnie z ekranem czytnika e-booków. Jeżeli więc zastanawiasz się nad wydaniem własnej książki, rozważ przygotowanie także jej wersji elektronicznej.

 

Wielu self-publisherów obawia się wydawania książek elektronicznych z lęku przed posądzeniem o brak talentu i umiejętności. Przekonanie, że e-booka może wydać każdy, często prowadzi do niesprawiedliwej oceny książek, które nie zostały opublikowane w tradycyjnej, papierowej formie. Warto pamiętać, że obecnie większość platform dla samopublikujących autorów, miedzy innymi WydacKsiazke.pl, pozwala na zamówienie korekty oraz redakcji tekstu e-booka przed jego wydaniem. Dzięki temu autorzy poważnie myślący o swojej pracy mogą zadbać o dobry poziom tekstu, a jakość wydawanych książek elektronicznych stale się poprawia. Jeżeli poważnie podchodzisz do pisania, warto zdecydować się na taką opcję.

 

W kontekście self-publishingu dużym plusem wydawania e-booków są dość niskie koszty ponoszone przez autora. Papier, druk, transport gotowych egzemplarzy, to wszystko wydatki, o które nie musisz się martwić, jeżeli zdecydujesz się wydać książkę elektroniczną. Dla pisarza, który dopiero próbuje swoich sił, różnica w kosztach wydania książki papierowej i elektronicznej może okazać się kluczowa dla całego projektu. Nie bez znaczenia dla self-publisherów jest także dystrybucja e-booków, które łatwiej umieścić w ofercie księgarni internetowych niż tradycyjne książki papierowe. Brak problemów z niesprzedanymi egzemplarzami i dodrukami także sprawiają, że samodzielnie publikujący pisarze chętnie decydują się na e-wydania.

 

Podejmując decyzję o wydaniu e-booka warto wziąć pod uwagę charakterystykę czytelników, do których jest on adresowany. Wydanie elektroniczne sprawdzi się w przypadku książek wybieranych przez osoby relatywnie młode i chętnie korzystające z nowych technologii, powieści dla młodzieży, fantastyki oraz fachowej literatury dla menagerów i przedstawicieli wolnych zawodów. Jeżeli jednak planujesz wydanie książki, której głównymi odbiorcami będą osoby starsze lub dzieci, czyli osoby rzadziej korzystające z czytników e-booków, wersja elektroniczna prawdopodobnie okaże się mniej trafionym rozwiązaniem.

 

WydacKsiazke.pl wychodzi naprzeciw potrzebom autorów i oczekiwaniom czytelników, pozwalając na wydanie książki w wersji papierowej lub elektronicznej, a także połączenie obu tych opcji. Dzięki temu możesz opublikować swoje teksty w dowolnej formie i przekonać się, która wersja będzie cieszyła się większą popularnością.

 

Sprawdź szczegóły na WydacKsiazke.pl

 

Categories: Bez kategorii

Leave a Reply2 − = zero

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Działanie 8.1
„Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej“
Copyright © 2024 wydacksiazke.pl