self-publishing

Praca pisarza to nie tylko radości, ale i trudy pracy z tekstem, podczas których zmagasz się ze słowem i dokładasz starań, aby dopracować swoje dzieło. Kiedy etap tworzenia, w trakcie którego piszesz, kreślisz (lub kasujesz naciskając klawisz backspace na klawiaturze) i piszesz od nowa, masz już za sobą, czas pomyśleć o kolejnym kroku na drodze do kariery pisarza, czyli o wydaniu swojej książki i zaprezentowaniu efektów pracy szerszemu gronu odbiorców.

Możesz oczywiście skorzystać z drogi tradycyjnej, rozsyłając maszynopisy swojej książki do działających na rynku wydawnictw i czekać na odzew osób odpowiedzialnych za wyszukiwanie nowych talentów. Jeżeli jednak czekanie z założonymi rękami nie leży w Twojej naturze, warto zainteresować się self-publishingiem i samodzielnie wydać swoją publikację. Zadanie ułatwi Ci WydacKsiazke.pl, platforma stworzona z myślą o autorach szukających alternatywnej metody na wydanie upragnionej książki. Dokonując bezpłatnej rejestracji w serwisie zyskasz dostęp do wszystkich opcji systemu i z łatwością przejdziesz wszystkie etapy procesu wydawniczego.

Pierwszy krok na drodze do self-publishingu z WydacKsiazke.pl to podjęcie decyzji, czy książka ma zostać wydana w tradycyjnym, papierowym formacie, czy też w wersji elektronicznej. A może ma być dostępna w obu wariantach? Następny etap to przygotowanie materiałów do książki papierowej i/lub e-booka. System WydacKsiazke.pl oddaje do Twojej dyspozycji kreator, za pomocą którego z łatwością przygotujesz publikację, dobierając odpowiednie czcionki, wgrywając przygotowane wcześniej grafiki oraz projektując profesjonalną okładkę. Nawet jeżeli nie jesteś specjalistą od składu i korekty, a przygotowywanie plików do druku jawiło Ci się dotychczas jako skomplikowane zadanie, dzięki intuicyjnej obsłudze platformy WydacKsiazke.pl poradzisz sobie z tym bez problemu. Efektem pracy z kreatorem będzie przygotowanie profesjonalnych plików do druku lub e-booka w formacie ePub lub Mobi.

Następny krok zależy od formy, jaką wybrałeś dla swojej książki. Jeżeli zdecydowałeś się na wersję papierową, kolejnym etapem będzie zlecenie jej druku. Po określeniu parametrów zamówienia, takich jak liczba egzemplarzy i rodzaj papieru otrzymasz ostateczną cenę swojego projektu, a stąd już tylko krok dzieli Cię od otrzymania przesyłki z gotowymi egzemplarzami. Książki wydane własnym sumptem mogą stać się ciekawym pomysłem na prezent dla Twoich bliskich lub oryginalnym świadectwem pierwszych dokonań literackich.

Decydując się na wydanie książki papierowej lub elektronicznej, warto pomyśleć także o jej dystrybucji. Na WydacKsiazke.pl możesz zlecić sprzedaż swojej książki w partnerskich księgarniach internetowych, dzięki czemu łatwo dotrzesz ze swoją propozycją do naprawdę szerokiego grona odbiorców. Elastyczne zarządzanie kosztami oraz ceną wydawnictwa sprawia, że sam decydujesz, jaki będzie Twój zysk z każdego sprzedanego egzemplarza. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie, aby Twoje dzieło osiągnęło sukces i pozwoliło Ci zaistnieć na rynku wydawniczym.

Możliwość sprawowania pełnej kontroli nad każdym etapem procesu wydawniczego powoduje, że samodzielne wydawanie książek jest atrakcyjne przede wszystkim dla autorów, którzy dużą wagę przywiązują do twórczej swobody i nie chcą być ograniczani sztywnymi ramami narzucanymi przez tradycyjne wydawnictwa. Dzięki temu self-publishing staje się coraz bardziej popularny zarówno wśród początkujących jak i bardziej doświadczonych pisarzy, a dostępność usług wydawniczych w tej formule sprawia, że Ty także możesz sprawdzić się w roli profesjonalnego pisarza.

Dowiedz się więcej na WydaćKsiążkę.pl

 

Categories: Blog

Leave a Reply× jeden = 4

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Działanie 8.1
„Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej“
Copyright © 2024 wydacksiazke.pl