lachendes paar mit tablet-pc und buch im bett

Samodzielne wydanie książki wiąże się z koniecznością zainwestowania określonej sumy pieniędzy. Zależnie od tego, czy zdecydujesz się na opublikowanie e-booka, czy też postawisz na tradycyjną książkę papierową, koszty self-publishingu mogą się od siebie znacząco różnić, jednak jako autor samopublikujący swoje prace nie uciekniesz od konieczności przeznaczenia na spełnienie swoich pisarskich marzeń mniejszej lub większej kwoty. Oczywiście idealną sytuacją byłoby, gdybyś mógł pokryć koszt przygotowania i druku swojej książki z własnych oszczędności lub mógł liczyć na hojnego sponsora. Jeżeli jednak nie masz takich możliwości, nie warto się załamywać! Na rynku istnieją możliwości sfinansowania projektu dostępne także dla osób o mniej zasobnych portfelach.

 

Crowdfunding to coraz popularniejszy w Polsce sposób pozyskiwania funduszy na realizację własnych projektów. Crowdfunding w dosłownym tłumaczeniu oznacza finansowanie społecznościowe, a sprowadza się do tego, że większa ilość osób, które niekoniecznie musisz znać osobiście, składa się na to, abyś mógł osiągnąć zamierzony cel. Jak jednak przekonać nieznane osoby, aby przeznaczyły choćby niewielką kwotę na wydanie Twojej książki? Przede wszystkim musisz przedstawić swój projekt w sposób ciekawy, który zwróci uwagę potencjalnych uczestników finansowania. Napisz kilka słów o swojej pracy (jako autor nie powinieneś mieć z tym większych problemów), przedstaw jej ideę i krótko wyjaśnij, dlaczego akurat Twoja książka zasługuje na wsparcie. W Internecie znajdziesz wiele portali crowdfundingowych, na których możesz przedstawić swój projekt szerszej publiczności. Warto wspomnieć chociażby PolakPotrafi.pl oraz Wspieram.to, serwisy dzięki którym każdego dnia są realizowane ciekawe pomysły użytkowników.

 

Decydując się na crowdfunding warto zaoferować osobom, które wesprą Twój projekt, pewien rodzaj symbolicznej rekompensaty, np. egzemplarz książki ze specjalną dedykacją. To miły gest, który jednocześnie pozwoli łatwiej dotrzeć do osób zainteresowanych inwestycją w Twoją pracę.

 

Zanim przystąpisz do zbierania funduszy na wydanie swojej książki, sprawdź jaki będzie koszt całego projektu. Wycena zależy od wielu czynników, między innymi rodzaju książki (wydanie papierowe lub elektroniczne), nakładu, rodzaju papieru i okładki. Skorzystaj z kalkulatora na WydacKsiazke.pl i dowiedz się, jaka dokładnie kwota będzie Ci potrzebna.

 

Sprawdź szczegóły na WydacKsiazke.pl

Categories: Bez kategorii

Leave a Reply4 + = dziewięć

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Działanie 8.1
„Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej“
Copyright © 2024 wydacksiazke.pl