Fotolia_65173478_S

Jeżeli spotkzałeś się z opinią, że książka wydana własnym sumptem autora ma niewielkie szanse na sukces, to najwyższy czas zrewidować tą opinię. Na rynku jest wiele przykładów prac, które zostały odrzucone przez wydawnictwa, ale mimo to zyskały naprawdę dużą popularność. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami autorów, którzy dzięki self-publishingowi odnieśli sukces.

Amanda Hocking

Jeszcze 4 lata temu Amanda Hocking pracowała w opiece społecznej, a napisane w wolnym czasie powieści bezskutecznie wysyłała do wydawnictw. Impulsem do działania okazała się organizowana w miejscowości oddalonej od jej miejsca zamieszkania o ok. 8 godzin jazdy samochodem wystawa Muppetów. Amanda, wielka fanka Muppetów, ze swojej skromnej pensji nie była w stanie zapłacić za podróż, więc postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i wydać pierwszą książkę, aby w ten sposób zdobyć pieniądze. Jej powieść „My Blood Approves” ukazała się na Amazonie w kwietniu 2010 roku, a w niedługim czasie pojawiły się kolejne części tej serii. Kluczem do sukcesy Amandy Hocking okazało się doskonałe wyczucie rynku młodej autorki. Kierując swoje powieści z gatunku fantastyki do młodych ludzi zdecydowała, że cena jej książek nie przekroczy 3 dolarów, mając nadzieję na zwiększenie sprzedaży. Taka polityka cenowa okazała się strzałem w dziesiątkę, ponieważ jej książki o wampirach szybko rozeszły się w milionach egzemplarzy, a z każdego sprzedanego e-booka na konto autorki trafia ok. 70 % zysku.

Hugh Howey

Historia Hugh Howeya pokazuje, że nie tylko autorzy książek odrzucanych prze wydawnictwa odnajdują swoją szansę w self-publishingu. Pierwsza książka autora została wydana przez małą firmę, jednak kolejne ukazywały się już jako samodzielnie publikowane e-booki, umieszczane od razu w ofercie Amazon.com. Osadzone w konwencji science fiction serie „Silos” oraz „Molly Fyde” okazały się prawdziwym hitem i szybko znalazły się na liście bestsellerów New York Timesa. Hugh Howey to przykład autora, który dzięki samodzielnie wydawanym książkom zyskał międzynarodową sławę, a jego zyski liczone są w milionach dolarów. Mimo iż jego prace zyskały uznanie największych wydawnictw, Howey ciągle korzysta z self-publishingu, jako jego największe zalety wymieniając wolność i swobodę twórczą. Autor nie musi przejmować się oczekiwaniami wydawnictw odnośnie fabuły, ilości stron i wyznaczonych terminów publikacji, a jego książki cieszą się niesłabnącą popularnością wielbicieli science fiction.

Jeżeli zainspirowałeś się historią Amandy Hocking oraz Hugh Howeya, przestań pisać do szuflady i samodzielnie wydaj swoją książkę. Przetestuj platformę WydacKsiazke.pl, na której możesz wydać zarówno wersję papierową, jak i e-booka.

 

Sprawdź szczegóły na WydacKsiazke.pl

 

Categories: Bez kategorii

Leave a Reply× 1 = jeden

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Działanie 8.1
„Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej“
Copyright © 2024 wydacksiazke.pl